Libuše Audrlická

narozena 17. 2. 1924 v Předměřicích nad Labem

Libuše Audrlická

Po ukončení základní školy nastupila paní Audrlická do učení v obchodě. Jako tisíce jejích vrstevníků ročníku 1924 dostala počátkem roku 1943 příkaz k nástupu na práci v „říši“. Byla poslána do slezské Vratislavy, tehdejší Breslau, kde zůstala do února 1944.

První dva měsíce zde pracovala u firmy Reinmetal-Borsig v závodě na výrobu leteckých součástek. Poté byla jako pomocná síla v kuchyni přidělena do zajateckého tábora pro francouzské vojáky.

Na počátku roku 1944 se vdala a odjela za svým manželem do Kladska, kde zůstala až do porážky Německa. Po válce začala paní Audrlická pracovat v pohostinství a v tomto oboru setrvala až do odchodu na odpočinek.

Paní Audrlická žije od svých dvaceti v Hradci Králové, posledních několik let v domě s pečovatelskou službou Harmonie. A je to právě slovo harmonie, které paní Audrlickou snad nejlépe vystihuje. Přestože jí život připravil nejednu těžkou zkoušku, tato křehká dáma má neustále úsměv na rtech. Je vášnivou cestovatelkou a  čtenářkou. Jak sama říká, nemá čas se nudit. Na světě je přece tolik zajímavých věcí…

Další příběhy

Blažena Dobrovolská

Přečíst příběh

Jarmila Pláteníková

Přečíst příběh

Jiljí Prokeš

Přečíst příběh

Jindřiška Rausová

Přečíst příběh

Jiřina Petráčková

Přečíst příběh

Karel Jakeš

Přečíst příběh

Stanislava Zvěřinová

Přečíst příběh

Vladimír Dobiáš

Přečíst příběh

Vlastimil Šerák

Přečíst příběh

Vojmír Srdečný

Přečíst příběh